16 czerwca 2021 1 Comment Leczenie, Okulary

Jak zadbać o wzrok

W naszym codziennym życiu zdrowie ma fundamentalne znaczenie. Istnieje wiele wskazówek i procedur zalecanych w celu utrzymania zdrowego stylu życia. Jednak większość z tych zaleceń koncentruje się na nawykach żywieniowych, które pozwalają nam utrzymać odpowiednią wagę, niższy poziom cukru i niższy poziom cholesterolu we krwi, zapominając o innych rodzajach pielęgnacji, których wymagają nasze organy.

Zdrowie oczu odnosi się do prawidłowego funkcjonowania oczu, nerwów, mięśni i mózgu zaangażowanego w proces widzenia, wszystkie te elementy muszą dobrze funkcjonować, aby móc interpretować rzeczywistość, którą postrzegamy oczami. Cieszyć się dobrym wzrokiem to coś więcej niż tylko dobrze widzieć. Większość chorób oczu jest wynikiem ciągłego zaniedbywania naszego zdrowia, co może prowadzić do poważnych komplikacji, które zagrażają naszemu wzroku. Specjaliści doradzają przestrzeganie rutyny dbania o wzrok.

Kontrole u specjalisty

Jedno badanie kontrolne w ciągu roku jest niezbędne do jak najwcześniejszego wykrycia wszelkich problemów z oczami. Nie należy zapominać, że wiele schorzeń ma lepsze rokowania, jeśli zostaną wykryte i leczone w odpowiednim czasie.

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych

Zdrowe odżywianie

Tak, odżywianie jest również kluczem do zdrowia oczu. Witaminy A, C i E, minerały takie jak cynk i selen oraz kwasy Omega 3 są niezbędne dla siatkówki oka i spowalniają starzenie się struktur oka.

Zachowaj powierzchnię oczu

Powierzchnia oka jest nawilżona dzięki łzom, które pokrywają oko, gdy mrugamy. Kiedy spędzamy dużo czasu na komputerze, telewizorze, smartfonie lub książce, zmniejszamy częstotliwość mrugania, powodując suchość oka, zaczerwienienie i ból. Aby uniknąć tych objawów, zaleca się stosowanie kropel do oczu.

Chroń swoje oczy przed słońcem

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) powoduje ostre i chroniczne zmiany we wszystkich strukturach oka. Dlatego konieczne jest zakrycie oczu, nawet w pochmurne dni, okularami słonecznymi z gwarantowaną ochroną (filtr UV).

Nie pocieraj oczu

Jeśli do oka dostało się ciało obce lub substancja chemiczna, należy przemyć oko dużą ilością czystej wody. Jeśli problem będzie się utrzymywał, należy skontaktować się z okulistą.

Zapobieganie ewentualnym urazom

Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, zrób to w odpowiednich okularach. Chroni to nie tylko gałki oczne przed promieniowaniem słonecznym, ale także przed uszkodzeniami powodowanymi przez czynniki środowiskowe, takie jak wiatr, kurz i piasek.


Udostepnij: