13 czerwca 2021 0 komentarzy Dolegliwości

Skąd bierze się zapalenie spojówek?

Przez większość czasu nie zdajemy sobie sprawy z łatwości, z jaką choroby wirusowe są przenoszone i w konsekwencji nie praktykujemy niezbędnej higieny osobistej, aby zapobiec tym schorzeniom, które generują ogólne złe samopoczucie. Jednym z rodzajów tych chorób jest alergiczne zapalenie spojówek, które bezpośrednio atakuje oko, generując stan zapalny w tkance przezroczystej, która pokrywa wnętrze oka.

Objawy zapalenia spojówek są różne i mogą trwać przez kilka dni, czasami tygodni: łzawienie, pieczenie i zwiększona wydzielina w oczach; nadwrażliwość na światło, obrzęk. W wielu przypadkach konieczna jest wizyta u specjalisty w celu przeprowadzenia odpowiedniego leczenia (zazwyczaj przepisanie leków przeciwhistaminowych). Aby uniknąć tego schorzenia ważne jest, aby znać źródła przenoszenia się tej choroby.

Minerały wspomagające prace oka

Zarażenie i jego cechy charakterystyczne

Alergiczne zapalenie spojówek staje się wirusowe na wiele sposobów z powodu łatwości, z jaką się rozprzestrzenia. Cząsteczki wirusowe, które ją przenoszą, mają zdolność do przetrwania przez długi czas na suchych powierzchniach naszego codziennego siedliska (naczynia kuchenne i łazienkowe, poduszki, prześcieradła, ręczniki, skrzynie z przedmiotami do użytku osobistego lub zbiorowego, itp. Należy zauważyć, że alergiczne zapalenie spojówek jest najczęściej spotykane.

Dużym problemem jest to, że rozprzestrzenianie się tego czasami nasila się do ognisk, które są roznoszone w ośrodkach miejskich o dużym natężeniu ruchu, w miejscach pracy, na terenach szkolnych lub w dużych tłumach ludzi, generując epidemię. Podobnie jak większość chorób wirusowych, ta również ma tendencję do manifestowania swoich objawów po pierwszych 48 godzinach od dostania się do organizmu, więc czasami trudno jest powstrzymać ją, ponieważ nie jest łatwo zidentyfikować jej na czas. Bardzo problematyczny jest również fakt, że małe dzieci mają o wiele większe szanse na zarażenie się. Najmniejszy najmniejszy kontakt, czasem nawet nieświadomy, z kimś, kto ma chorobę (uścisk dłoni, kichnięcie), może wystarczyć do przeniesienia zarazków.


Udostepnij: